• شهریور 5, 1402

دوربین مدار بسته برای فضای باز :امروزه با پیشرفت تکنولوژی دوربین‌های مداربسته دارای انواع مختلفی از لحاظ ظاهر و کارایی هستند. بسیاری از مردم برای بالا بردن میزان امنیت و نظارت بیشتر بر منازل و اموال خود به سراغ دوربین مداربسته میروند. به کار گیری بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز به خصوص در شب ها، می تواند آرامش خاطر را برای شما ایجاد کند؛ همچنین در صورت ورود سارق به منزل می تواند بلافاصله با گوشی تلفن همراه شما تماس گرفته و شما را با خبر کند.

دوربین‌های مداربسته برای فضای باز هم چنین برای محافظت از وسیله نقلیه و یا وسایل با ارزشی که در خارج از ملک شما هستند، مفید میباشد. اگر چیزی از اموال شما به سرقت رفت با استفاده از فیلم ضبط شده توسط دوربین ها میتوانید با ارائه مدرک به پلیس، سارقان را به دام بیندازید. در ادامه قصد داریم اطلاعات کامل و جامعی درباره بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز در اختیار شما قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: بهترین دوربین مدار بسته برای فضای داخلی

نکات مهم با هنگام خرید بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز

برای خرید دوربین های مدار بسته برای فضا های باز از ابتدا باید بدانید که به چه امکانات و ویژگی هایی از یک دوربین نیاز دارید. همچنین برای خرید دوربین باید یک سری نکات را مد نظر داشته باشید که در اینجا به برخی از این نکات اشاره می کنیم:

نوع آب و هوای محل زندگی شما

دوربین هایی که برای فضای باز مورد استفاده قرار می‌ گیرند باید در برابر عناصر محیطی مقاومت داشته و دارای رتبه IP (محافظت از نفوذ) خوبی باشند. رتبه بندی بر اساس IP شامل دو رقم است که نشان دهنده این است که دوربین در اکثر شرایط آب و هوایی چقدر دوام دارد و می تواند کارایی خود را حفظ کند.

در واقع اکثر دوربین های مدار بسته برای فضای باز، دارای رتبه ۶۶ IP هستند. به این معنا که در برابر ورود گرد و غبار و رطوبت محافظت ایجاد می‌کنند. بنابراین در برابر سرما، گرما، باران و برف در امان می باشند.

بر اساس نوع رزولوشن دوربین

در صورتی که وضوح تصویر در دوربین پایین باشد برای فضا های باز فایده ای ندارد. اگر کیفیت دوربین  ۷۲۰p باشد، معمولا تصویر نسبتاً واضحی را ارائه می دهد. اما به یاد داشته باشید که کیفیت دوربین با ۱۰۸۰p می تواند جزئیات بیش تری را در اختیار شما قرار دهد. با این کیفیت در تصویر دیگر نیازی به ذخیره سازی زیادی ندارید و تقریبا در همه گوشی های تلفن همراه، تبلت ها و لپ تاپ ها تصویر با تمامی جزئیات به راحتی قابل مشاهده است.

در کنار توجه به رزولوشن به یاد داشته باشید که دوربینی با زاویه دید نسبتاً وسیع انتخاب کنید که می تواند ویدئو های دید در شب را به خوبی ضبط کند. در واقع می توان گفت بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز باید برد دید در شب آن حداقل ۱۰ متر باشد.

بر اساس تشخیص حرکت و صدا

دوربین های مدار بسته برای فضا های باز باید مجهز به حسگر های حرکتی باشند که در صورت تشخیص حرکت، توانایی فعال کردن دوربین برای ضبط ویدیو را داشته باشد. همچنین حسگر ها هنگام انجام فعالیت برای تلفن شما یک هشدار راه اندازی می کنند. لازم به ذکر است که اگر به دنبال لایه‌ های امنیتی بیش تری هستید دوربین هایی با تشخیص صدا برای شما مفید تر هستند.

البته باید تنظیمات حساسیت صدا در دوربین ها را طوری تنظیم کنید که هشدار های مربوط به صدای حیوانات، صدای بلند اتومبیل های سنگین و … باعث ایجاد مزاحمت برای شما نشود.

بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز
بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز

همچنین بخوانید: بهترین مارک دوربین مداربسته ایرانی

برای خرید  بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز  میتوانید سفارش خود را در فروشگاه کیانام ارتباط  ثبت کنید .

 

نکات مهم برای شناسایی بهترین محل نصب دوربین مدار بسته برای فضای باز

پس از خریداری بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز باید به دنبال مکانی مناسب برای نصب آن ها باشید. نصب دوربین های مدار بسته در جا های پرت عملاً نمی‌ تواند به شما در شناسایی سارقان کمک کند و در واقع می توان گفت نصب آن کاری بیهوده بوده است. برای شناسایی بهترین محل نصب دوربین باید به نکاتی توجه کنید که در اینجا به برخی از آن ها می پردازیم:

 • بررسی وقایع گذشته با تحقیق از مالکان

با پرس و جو از صاحب خانه های قبلی می توانید در مورد تاریخچه خانه ای که خریداری کرده اید تحقیق کنید. این تحقیق می تواند شامل این باشد که آیا در گذشته سرقت هایی وجود داشته و اینکه راه ورودی سارقان به منزل از چه طریقی بوده است. توجه به همین نکات کوچک می‌ تواند شما را در حفاظت از اموال تان یاری نماید.

 • یافتن مکان های آسیب پذیر

بهتر است قبل از نصب دوربین مدار بسته مناطق آسیب پذیر خانه خود را شناسایی کنید. همچنین باید تعیین کنید که اموال و دارایی قابل سرقت شما در کجای منزل قرار دارد. مناطق مستعد برای ورود سارق می‌ تواند شامل پنجره‌ ها و درب های کم رفت و آمد باشد. با نصب دوربین مداربسته در فضای باز شما می توانید سارقان را قبل از ورود به منزل تان به پلیس تحویل دهید.

 • بررسی موانع احتمالی

دوربین های مدار بسته ای که در فضا های باز نصب می شوند باید عاری از هر گونه عناصر مزاحم باشند. هر چند وقت یکبار بررسی کنید که گیاهی در اطراف دوربین رشد نکرده باشد تا مسیر دید دوربین ها را محدود کند. همچنین تابش نور خورشید به طور مستقیم به دوربین ها می تواند کارایی آن را مختل کند. به همین دلیل نصب دوربین در مکانی که تابش نور خورشید در آن قرار دارد توصیه نمی شود.

دوربین مدار بسته برای فضای بیرونی

برای فضای بیرونی یا باز چه دوربین مداربسته ای مناسب است ؟

 

 اگر قصد دارید بهترین دوربین مداربسته برای فضای بیرون انتخاب کنید.،برای انتخاب دوربین مناسب، به موارد زیر توجه داشته باشید:

۱. مقاومت در برابر شرایط جوی:

دوربینی را که بطور خاص برای استفاده در فضای باز طراحی شده است، انتخاب کنید. به دنبال دوربینی با امتیاز مقاومت در برابر گرد و غبار، باران و برف باشید.

 

۲. ضدآب بودن:


اطمینان حاصل کنید که دوربین دارای ویژگی ضدآب است، زیرا شرایط جوی در دوربین های مدار بسته خیلی تاثیر گذار است. این مسئله به ویژه در صورتی مهم است که دوربین در مناطقی نصب شود که ممکن است مستقیما در معرض باران یا برف باشد.

۳. جلوگیری از سرقت:

 

دوربینی با ساختار محکم و ویژگی‌های مقاوم در برابر دستکاری را انتخاب کنید تا جلوی جابجایی یا غیرفعال‌سازی غیرمجاز دوربین را بگیرد.

 

۴. میکروفون:


برای نظارت بر صدا، دوربینی با میکروفون داخلی را انتخاب کنید. این امکان را به شما می‌دهد تا علاوه بر ویدئو، صداهای محیط را نیز ضبط کنید.

۵. تشخیص حرکت انسان:

دوربینی را انتخاب کنید که از الگوریتم‌های تشخیص حرکت پیشرفته استفاده کند، بهتر است این تشخیصات قابلیت تشخیص حرکت انسان را داشته باشد. این امر باعث کاهش هشدارهای غلط ناشی از حرکت‌های غیرانسانی مانند شاخه‌های درختان می‌شود.

دوربین مدار بسته برای فضای بیرونی
بهترین مکان برای نصبدوربین مدار بسته برای فضای باز در منازل

با توجه به نکات گفته شده و پیدا کردن نقاط ضعف در ملک، خانه و آپارتمان، می توانید مناطقی را که معمولاً محل ورود سارقان می باشد را به صورت کامل با استفاده از دوربین پوشش دهید. در اینجا به برخی از نقاط ضعف رایج امنیتی در منازل می پردازیم:

درب ورودی منزل یا آپارتمان یکی از واضح ترین مسیر های ورودی برای دسترسی سارقان به خانه ها درب ورودی است. تحقیقات نشان داده که بیش ترین سرقت از طریق درب ورودی منزل انجام می‌ شود. بنابراین بهترین محل نصب برای دوربین مدار بسته در ساختمان های مسکونی، بالای درب ورودی می باشد. نکته قابل توجه این است که برای جلوگیری از آسیب زدن به دوربین های مدار بسته توسط سارقان باید ارتفاع نصب دوربین را در سطح بالا تری مانند طبقه دوم انجام دهید.
درب های پشتی و جانبی منزل به طور کلی می‌ توان گفت هر یک ورودی به منزل شما به عنوان یک مسیر برای ورود سارقان به فضای خصوصی منزل شما می باشد. نصب دوربین های مدار بسته باید به گونه‌ ای باشد که تمامی ورودی های منتهی به منزل را پوشش دهد. درب های پاسیو و درب های دو لنگه در برابر نفوذ و شکستگی بسیار آسیب پذیر تر می باشند. در نتیجه باید برای پایداری بیش تر آن ها از شیشه های ضخیم و دوربین های مدار بسته مناسبی استفاده کرد.
پنجره های بدون حفاظ سعی کنید پنجره هایی که رو به خیابان یا جاده های شلوغ نیستند را با استفاده از نرده های محافظ پوشش دهید. زیرا این پنجره ها مورد توجه اطرافیان و مردم قرار ندارند. بنابراین می‌ توان گفت پنجره‌ هایی که از دید عموم پنهان هستند می توانند محل مناسبی برای نصب دوربین باشند.

همچنین بخوانید: بهترین دوربین مدار بسته بیسیم

چطوری دید دوربین های مداربسته در فضای باز تقویت کنیم ؟ 

برای تقویت دید دوربین مدار بسته برای فضای باز، می‌توانید به روش‌های زیر اقدام کنید:

استفاده از دوربین‌های با دید در شب رنگی:

دوربین‌های مداربسته با قابلیت دید در شب رنگی، می‌توانند در شرایط نور کم یا تاریکی تصاویر با کیفیت ضبط کنند. پیش از خرید دوربین، مطمئن شوید که این ویژگی در دستگاه وجود دارد.

 

استفاده از نور محیطی:

ایجاد نور محیطی مناسب باعث افزایش دید دوربین‌ها می‌شود.بعضی از افراد هستند که یک لامپ را کنار دوربین نصب می کنند اما این کار باعث می شود تا دوربین از چشم سارقان پنهان نماند.

 استفاده از اشعه‌ی مادون قرمز:

برخی از دوربین‌های مداربسته دارای اشعه‌ی مادون قرمز هستند که در تاریکی مطلق به راحتی میتوانند  به تصاویر را ذخیره کنند. این اشعه‌ها اجسام را در تاریکی مشاهده می‌کنند و تصاویری با کیفیت تولید می‌کنند.

تنظیمات دوربین:

در تنظیمات دوربین، می‌توانید پارامترهای مانند تعادل سفیدی، حساسیت به نور، و شدت نور را تنظیم کنید تا دید دوربین بهینه شود.

نصب دوربین به‌طور استراتژیک:

دوربین را در موقعیتی نصب کنید که دید خوبی از منطقه‌ی مورد نظر داشته باشد و از دید اشیاء مانند درختان یا دیوارها جلوگیری شود.

آزمایش و تست مکان‌های مختلف:

قبل از نصب نهایی، مکان‌های مختلف را آزمایش کرده و تست کنید که کدام مکان بهترین دید را ارائه می‌دهد.

با این روش‌ها، می‌توانید دید دوربین مداربسته‌ی خود را در فضای باز بهبود داده و امنیت محیط خود را افزایش دهید.

خرید دوربین مداربسته مخفی

مزایای بهترین دوربین مدار بسته‌ برای فضای باز

دوربین مدار بسته برای فضای باز  این توانایی را به تک تک اعضای خانواده می دهند که به آن متصل شده و دارایی‌ های خود و خانواده را از هر گونه خطر محافظت کنند، از جمله مزایایی که نظارت ویدیویی برای شما پدید می‌ آورد می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • نظارت و بررسی شبانه روزی بر اساس قسمتی که دوربین در آن نصب شده
 • ثبت و ضبط اتفاقات گذشته
 • دیدن زمان رسیدن کودکان از مدرسه به منزل
 • تحت کنترل داشتن امنیت اعضای مسن خانواده
 • بررسی فعالیت حیوانات خانگی

بهترین دوربین مدار بسته‌ برای فضای باز متشکل از چند دوربین است که به وسیله سیم و یا بدون سیم به یکدیگر وصل شده اند. این دوربین ها در نهایت تصاویر را ضبط و بر روی مانیتور به نمایش می‌ گذارد؛ مانیتور مورد نظر ممکن است یک تلویزیون مداربسته در منزل و یا ارسال تصاویر از طریق کامپیوتر، تبلت و تلفن باشد. همچنین امکان مشاهده تصاویر به صورت زنده و یا با تاخیر وجود دارد.

برای فضای باز معمولا به چند دوربین نیاز دارم؟ 

برای فضای باز، به طور معمول نیاز به 2 تا 4 دوربین دارید. اما این مقدار به مساحت و نیازهای شما بستگی دارد. بهتر است دوربین‌های مداربسته را به نحوی قرار دهید که درب ورودی و درب پشتی را به طور کامل در دید داشته باشند.

برای این که بتوانید جواب این سوال را به خوبی پیدا کنید قبل از هر چیزی باید این سوالات را از خودتان بپرسید  

 • چه مناطق را میخواهد با دوربین تحت نظارت داشته باشید؟
  فضای باز شما دارای چه زاویه دیدی است؟ و حدودا چقدر از فضا را میخواهید پوشش دهید ؟ 
 • آیا محیط یا فضای شما دارای نقص و ایرادی است ؟ 
 • آیا در محیط یا فضای شما دارای نقاط کور یا پنهانی است، که از سارقان بتوانند از این فرصت به نفع خود استفاده کنند؟

بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز

 

کلام پایانی

بر اساس گزارش های انجمن بین ‌المللی بازرسان خانه معتبر، ۸۱ درصد از سارقان از طریق مسیر های طبقه اول وارد منازل و آپارتمان ها میشوند. بنابراین میتوان گفت بستن راه های ورودی و همچنین کنترل و نظارت بر آن ها از طریق دوربین های مداربسته مهم و ضروری است. شاید سیستمی وجود نداشته باشد که بتواند به طور کامل نیاز های امنیتی و حفاظتی را برای منزل شما فراهم کند. اما شما م توانید بر اساس بودجه، مقیاس خانه، آب و هوای محل زندگی خود، موارد امنیتی و … بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز منزل خود را تهیه کرده و با خیالی آسوده خانه خود را به قصد مهمانی، مسافرت و … ترک کنید؛ برای خرید دوربین مدار بسته برای فضای باز اسفیورد میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید  از توجه و همراهی شما متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X