• دی 8, 1399

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

تا حالا چندبار دوربین اشتباه خرید کردید یا اشتباه به شما فروخته شده است؟ تا حالا چندبار پیش آمده که نتوانستید تشخیص بدهید که چه سنسور تصویر یا چه چیپ ست و یا چه لنزی را متناسب با موقعیت پروژه خودتان استفاده کنید و همین امر باعث هزینه گزاف در پروژه‌ی شما شده است؟ تا حالا چند بار برد کپی را به عنوان برد اصل به شما فروختند و شما راهی برای تشخیص و اثبات این موضوع نداشتید؟ در این مقاله به نکته طلایی در تعمیر مشکل دوربین مداربسته و تعویض کابل AHD می‌پردازیم.

 

اهمیت داشتن دانش تعمیر مشکل در حوزه‌ی دوربین مداربسته

گاهی پیش می‌آید که مشتری به خاطر خدمات پس از فروش با شما تماس می‌گیرد. شما وقت زیادی را برای رفتن به محل پروژه صرف می‌کنید و متوجه می‌شوید که دوربین‌ها را باید از پروژه باز کنید و برای تعمیر دوربین مداربسته به واحد فنی و تعمیرات بسپارید. حال از این روز به بعد واحد فنی شما را به بهانه‌های مختلفی مانند نداشتن قطعه مورد نظر برای تعویض و یا نداشتن وقت معتل می‌کنند. از طرفی بد قولی‌های واحد فنی ناخودآگاه نارضایتی مشتری را به همراه دارد.

پس از این کشمکش‌ها و هنگامی که دوربین‌ها به دست شما می‌رسد باید به محل پروژه برگردید و آن را دوباره نصب کنید. اگر دانش فنی لازم و کافی رو داشتید ممکن بود می‌توانستید با صرف زمان کوتاهی در همان محل پروژه، دوربین‌ها را تعمیر کنید.

تعمیر مشکل دوربین مداربسته
تعمیر مشکل دوربین مداربسته

 

یک نکته کاربردی در تعمیر دوربین مداربسته

حال که با اهمیت داشتن دانش تعمیر مشکل دوربین مداربسته آشنا شدید در ادامه می‌خواهیم به توضیح یک نکته کاربردی و ساده در زمینه تعمیرات بپردازیم.

تا حالا پیش آمده است که پس از رفتن به محل پروژه و بررسی آن متوجه شوید که کابل دوربین‌ها خراب شده اند؟ ممکن است موش آن را جویده باشد و یا سیم کابل توسط دزد چیده شده باشد. حال باید بدانید که کابل را چگونه تعویض کنید.

با داشتن مقداری اطلاعات از کابل می‌توانید در همان مکان کابل دوربینتان را تعویض کنید و لازم نباشد به خاطر تعویض آن متحمل صرف هزینه و وقت زیادی بشوید و نهایتا خودتان تعمیر این مشکل دوربین مداربسته را انجام دهید.

 

تعویض کابل AHD

در ادامه تعمیر مشکل دوربین مداربسته شما را با کابل‌ AHD و چگونگی تعویض آن آشنا می‌کنیم:

کابل‌های AHD کابل‌های ساده ای هستند و تنها 5 رشته سیم دارند. دو رشته سیم کابل AHD، مشکی، دو رشته سیم دیگر آن قرمز و یک رشته سیم، زرد رنگ است. برای تعویض و اتصال رشته سیم‌ها به برد، باید بدانید که هر رشته سیم چه کاربردی دارد. همچنین به کدام قسمت روی برد دوربین‌های مداربسته متصل می‌شود.

تعویض کابل AHD
تعمیر مشکل دوربین مداربسته (تعویض کابل AHD)

 

کاربرد رشته سیم‌های رنگی در کابل AHD

در امر تعمیر مشکل دوربین مداربسته برای تعویض کابل AHD، پس از خارج کردن کابل‌های معیوب و عبور کابل‌های سالم از قسمت ورودی دوربین‌ها و رساندن کابل به دهانه دوربین، فقط کافی است که بتوانید تشخیص دهید که رشته سیم‌های رنگی را چگونه و به کدام قسمت روی برد وصل کنید.

نکته قابل توجه در کابل AHD این است که سیم زرد، سیم ویدیو است و برای انتقال تصویر کاربرد دارد. سیم قرمز، سیم تغذیه و مشکی سیم گراند برد دوربین‌ها می‌باشد.

 

محل اتصال رشته سیم‌های کابل AHD روی برد

روی برد‌های دوربین AHD عموما علامت های V + – دیده می‌شود.برای اتصال رشته سیم‌ها به برد باید سیم قرمز را به قسمت مثبت برد، سیم مشکی را به قسمت منفی و زرد رنگ را به ویدیو وصل کنید. با علم به تعمیر مشکل دوربین مداربسته و خواندن این مقاله می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

برد

 

مشکلی که در تعمیر دوربین مداربسته ممکن است باعث سوختن بردتان شود

ممکن است اشتباها V به عنوان ولتاژ در نظر گرفته شود و برخی افراد رشته سیم قرمز 12 ولت را به V وصل کنند و همین امر باعث آسیب دیدن برد شود. پس در نظر داشته باشید که مشخصه V در بردهای AHD ولتاژ نیست، بلکه ویدیو می‌باشد.

امیدواریم با مطالعه این مقاله و مشاهده ویدیو تعمیر مشکل دوربین مداربسته، مشکل رایج شما رفع شده باشد.نویسنده: امیر رستمیمنبع: CCTVGRAM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X