انتخاب پاور صنعتی مناسب دوربین مداربسته از لحاظ جریان

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

یکی از دغدغه های  افراد فعال در زمینه دوربین های مدار بسته  انتخاب پاور صنعتی مناسب برای پروژه های دوربین های مداربسته می باشد.

در صورتی که  پاور با توان مناسب انتخاب نشود تبعاتی مانند روشن نشدن دوربین ها در شب، غیر فعال شدن هارد، سوختن یا نیم سوز شدن خود پاور و یا نویز دار شدن دوربین ها پس از مدت کوتاهی از زمان راه اندازی پروژه در برخواهد داشت.

نکته مهم: لازم به ذکر است طبق توصیه تمام اساتید فعال در این زمینه استفاده یک پاور برای کل پروژه ( هم دوربین و هم دستگاه nvr و dvr  ) صحیح نمی باشد و عیب یابی و بررسی های پروژ را مشکل تر می نماید .

با توجه به موارد بالا در این مقاله سعی شده چگونگی انتخاب پاور مناسب دوربین مداربسته از لحاظ جریان و نحوه محاسبه پاور را توضیح دهیم.

مراحل ارزیابی پاور 

1- برای انتخاب پاور مناسب از لحاظ جریان در ابتدای امر باید بدانیم چه مصرف کننده هایی قرار است به یک پاور متصل بشوند.

2- در قدم بعدی باید میزان مصرف هر یک را در وضعیت ( بیشترین  مصرف جریان )  بدست آوریم.

3- در مرحله بعد تمام اعداد را با هم جمع کرده و میزان مصرف کل پروژه را بدست می آوریم.

4- در پایان باید پاوری را از لحاظ جریان انتخاب نماییم که نه تنها میزان بدست آمده را پوشش بدهد بلکه میزان بدست آمده باید ماکزیمم  70 درصد جریان نامی پاور باشد .

برای درک بهتر یک مثال عددی میزنیم:

پروژه ای با یک dvr 16 کاناله و یک هارد و 16 عدد دوربین در نظر بگیرید ، میخواهیم برای  قسمت دوربین ها یک پاور صنعتی تهیه کنیم.

اطلاعات بدست آمده از شرکت فروشنده دوربین ها :

Cam 2Mp ahd

Power 12

Pmax 6 w

بنابراین از روی توان ماکزیمم ( Pmax  ) میزان جریان ماکزیمم هر دوربین بدست می آید

Pmax = v* Imax …………………6 = 12 * I max ………… I max = 500 ma

بنابر این برای 16 دوربین   8 آمپر نیاز داریم.

توجه شود باید 8 آمپر 70 درصد جریان نامی  پاور باشد بنا براین میزان پاور باید حدودا 12 آمپر باشد.

با توجه به استاندارد آمپرهای موجود ، 12 آمپر بین 10 آمپر و 15 آمپر میباشد . توجه شود باید میزان بالاتر انتخاب شود. بنابراین با یک پاور 12 ولت 15 آمپر مشکل پروژه حل میشود.نویسنده: تیم فنی cctvgramمنبع: اطلاعات نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X