• اسفند 26, 1399

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

حتما شما هم با مشکل امروز و فردا کردن مشتری مواجه شده اید! به چنین مشتریانی چگونه باید بفروشیم؟

چهار تکنیک جلوگیری از امروز و فردا کردن مشتری

4 تکنیک برای مشتریانی که در تصمیم گیری تعلل دارند وجود دارد. وقتی شما به مشتری پیش فاکتور می دهید یا پروژه ایشان را بازدید می‌کنید، چندین روز می گذرد و خبری از مشتری نمی شود. بعد ازینکه با مشتری تماس می گیرید با امروز و فردا کردن مشتری روبرو می‌شوید. در نهایت تصمیم گیری برای قطعی کردن پروژه به تاخیر می افتد.  اگر این 4 تکنیک را رعایت کنید، سرعت تصمیم گیری در چنین مشتریان را به سرعت بالا ببرید و تکلیف این پروژه را روشن کنید.

امروز و فردا کردن مشتری

 

تکنیک اول: افزایش قیمت

شما باید به مشتری بگویید با توجه به نوسانات قیمت دلار، قیمت کالایی که برای شما فاکتور کرده ام در حال افزایش می باشد و اگر امروز فاکتور شما قطعی نشود امکان افزایش قیمت در روزهای آینده وجود دارد.

 

تکنیک دوم : کمیابی

وقتی به مشتریان خود پیش فاکتوری می‌دهید و در نتیجه با امروز و فردا کردن مشتری روبرو می شوید، باید به ایشان بگویید که کالایی که من برای شما فاکتور کردم تعداد کمی در بازار موجود است. پس اگر خرید را قطعی نکنم امکان موجود نشدن این کالا وجود دارد.

 

تکنیک سوم: تاخیر در تحویل کالا

باید به مشتری بگویید که من از هفته آینده یک پروژه بزرگی را می خواهم اجرا کنم که زمان زیادی از من خواهد گرفت و نمی‌توانیم طی مدت طولانی پروژه شما را اجرا کنیم. اگر می‌خواهید که پروژه شما همین هفته انجام شود خرید خودتان را امروز قطعی کنید.

 

تکنیک چهارم: از دست دادن امتیازات

جهت جلوگیری از امروز و فردا کردن مشتری به او بگویید که این کالایی که ما برای شما فاکتور کردیم، سه ماه خدمات پشتیبانی رایگان دارد. ولی این خدمات پشتیبانی از هفته آینده از 3 ماه به 1 ماه تبدیل می‌شود. اگر امروز خرید خود را قطعی کنید شامل این 3 ماه خدمات پشتیبانی می‌شوید.

 

امیدواریم این 4 تکنیک را به خوبی اجرا کنید و شاهد افزایش سریع فروش مجموعه خود باشید.

نویسنده: محمد امین طیبی
  منبع: CCTVGRAM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X