• مهر 26, 1402

در این مقاله از کیانام ارتباط به بررسی عملکرد سیستم های دزدگیر میپردازیم، با ما همراه باشید:

 

کیانام ارتباط عرضه کننده انواع دوربین مداربسته بیسیم با بهترین قیمت بازار، جهت ثبت سفارش آنلاین به فروشگاه دوربین مداربسته کیانام ارتباط مراجعه کنید.

سیستم دزدگیردار

سیستم های دزدگیر چگونه کار میکنند؟

تأمین امنیت یک نیاز اساسی در زندگی انسانی بوده و هست. از زمان‌های دور تاکنون، محافظت از خانه‌ها، مکان‌های کاری، و ممتلکات در برابر سرقت و تعرض همواره اهمیت داشته است.

یکی از راهکارهایی که برای تأمین امنیت مکان‌ها به کار می‌رود، استفاده از سیستم‌های اعلام سرقت یا دزدگیرها می‌باشد. در ابتدا، دزدگیرها با تولید صدا از طریق آژیر، به وقوع پیوستن تخلف و تجاوز به مکان را هشدار می‌دهند. اما امروزه با پیشرفت فناوری الکترونیکی، دزدگیرها نیز به بهبود اساسی دست یافته‌اند.

سیستم‌های اعلام سرقت

تمامی سیستم‌های اعلام سرقت دارای مکانیزم کلی مشابهی عمل می‌کنند. زمانی که سنسورهای متصل به دستگاه تحریک می‌شوند، آژیر صدا می‌دهد و دستگاه شروع به ارسال پیامک و برقراری تماس با کاربران یا ایستگاه پلیس می‌کند تا خطر را گزارش دهد.

سیستم‌های اعلام سرقت انواع مختلفی دارند، شامل سیستم‌های دارای تلفن‌خانه، سیستم‌های دارای تلفن‌خانه با سیم کارت، سیستم‌های با امکان اتصال تلفن‌خانه مجزا، سیستم‌های دارای کیپد جداگانه و سیستم‌های دارای کیپد بر روی خود دستگاه. این سیستم‌ها بر اساس نوع اتصال سنسورها به دو دسته باسیم و بی‌سیم تقسیم می‌شوند.

فروشگاه دوربین مداربسته کیانام ارتباط عرضه کننده انواع دوربین مداربسته به صورت حضوری و آنلاین

اجزای تشکیل‌دهنده سیستم‌های اعلام سرقت یا سیستم های دزدگیر :

دستگاه مرکزی:

این دستگاه شامل کنترل پنل (برد اصلی)، تلفن‌خانه و کیپد است. دستگاه‌های اعلام سرقت انواع مختلفی دارند. در برخی دستگاه‌ها، اجزای نام برده شده ممکن است در یک باکس ترکیب شده باشند، در حالی که در دیگران، کنترل پنل، کیپد و تلفن‌خانه در باکس‌های جداگانه قرار دارند. کنترل پنل به عنوان برد مرکزی عمل می‌کند و تمام اتصالات به آن وارد می‌شود.

تلفن‌خانه:

تلفن‌خانه در هنگام تحریک سنسورها، پیامک و تماس با کاربران را از طریق سیم کارت یا خط تلفن انجام می‌دهد. انواع مختلفی از تلفن‌خانه وجود دارد که از خط ثابت یا سیم کارت استفاده می‌کنند.

کیپد:

کیپد یا صفحه کلید واسطه‌ای بین کاربر و کنترل پنل است. کاربر از طریق کیپد تمامی تنظیمات دستگاه را اعمال می‌کند. در برخی دستگاه‌ها، کیپد به همراه کنترل پنل در یک باکس قرار دارد، و در دیگران، کیپد به صورت جداگانه نصب می‌شود.

سنسورها:

سنسورها وظیفه تشخیص خطر را بر عهده دارند. زمانی که خطری شناسایی می‌شود، سیگنال به دستگاه مرکزی ارسال می‌شود. سنسورها به دستگاه مرکزی از طریق سیم یا اتصال بی‌سیم وصل می‌شوند.

دزدگیرها از مکانیزم‌های موثری برای حفاظت از اموال و امنیت افراد استفاده می‌کنند. این سیستم‌ها با ترکیب اجزای مختلف، امکان مانیتورینگ و اعلام هشدار در مواجهه با تهدیدها را فراهم می‌کنند.

برای خرید دوربین مداربسته بیسیم  میتوانید  از طریق فروشگاه کیانام ارتباط اقدام کنید.

خرید دوربین مداربسته لامپی

بهترین سیستم های دزدگیر دار

“سیستم دوربین مداربسته اسفیورد: محافظتی کامل و پیشرفته در اختیار شما”

سیستم دوربین مداربسته اسفیورد، جواهری از فناوری حفاظت در دستان شماست. با این سیستم مدرن، امنیت منزل یا محیط کاری شما به یک سطح جدید ارتقاء می‌یابد. اسفیورد به عنوان پیشواز در عرصه سیستم‌های دزدگیر و اعلام سرقت شناخته می‌شود.

چرا سیستم دوربین مداربسته اسفیورد بهترین انتخاب است؟

تصویری واضح و شفاف: دوربین‌های با کیفیت بالا در اسفیورد، تصاویری واضح و شفاف را ارائه می‌دهند. با قابلیت ضبط و ذخیره تصاویر در رزولوشن‌های بالا، هیچ جزئیه نمی‌گذرد.

پوشش 360 درجه: اسفیورد به شما امکان مشاهده و پوشش کامل از همه زوایا و نقاط محیط خود را می‌دهد. بدون نقطه‌های کور، شما به اطمینان از امنیت خود دست خواهید یافت.

دسترسی از راه دور: با نصب نرم‌افزار موبایل اختصاصی اسفیورد بر روی گوشی هوشمند، شما همیشه و همه‌جا به تصاویر دوربین‌های خود دسترسی دارید. این ابزار به شما اطلاع از وقوع هر نوع حرکت مشکوک می‌دهد.

هوش مصنوعی پیشرفته: سیستم اسفیورد با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، قابلیت تشخیص حرکت، تشخیص چهره و تمییز بین اشیا مختلف را داراست. این بدان معناست که سیستم به شما اعلام می‌کند که دخیلی مشکوک دارد و شما می‌توانید بلافاصله واکنش نشان دهید.

ذخیره‌سازی آسان: تصاویر ضبط شده به سرعت و به طرز آسان در محل ذخیره‌سازی خود شما ذخیره می‌شوند. این به شما امکان مشاهده تصاویر ذخیره‌شده و بررسی وقایع گذشته را می‌دهد.

از این پس، دیگر نیازی به نگرانی درباره امنیت منزل یا محل کار خود ندارید. سیستم دوربین مداربسته اسفیورد به شما آرامش و اطمینانی از امنیت بهترین نوع را می‌آورد. به اسفیورد اعتماد کنید تا بهترین حافظه امنیتی خود باشید.

دوربین مداربسته دزدگیر دار
سیستم های دزدگیر

در سیستم های دزدگیر، می‌توان به تعداد مشخصی سنسور اضافه کرد. در دفترچه راهنمای هر دستگاه، تعداد سنسورهای بی‌سیم و باسیم که به دستگاه می‌توان اضافه کرد، مشخص شده است.

انواع سنسورها براساس تکنولوژی ساخت:

سنسورهای پی آی آر (PIR):

این نوع سنسورها از مادون قرمز برای عملکرد خود استفاده می‌کنند. آنها امواج مادون قرمزی را از انسان و حیوانات دریافت کرده و هنگامی که این امواج تغییر کنند، سنسور فعال می‌شود. برخی مدل‌ها برای جلوگیری از آلارم اشتباه از تکنولوژی‌های تفکیک کننده‌ای برای موجودات با وزن کم مانند گربه‌ها و سگ‌ها استفاده می‌کنند.

سنسورهای مایکروویو:

این نوع سنسورها از موج‌های مایکروویو استفاده می‌کنند. آنها موج‌های مایکروویو را به صورت پیوسته ارسال می‌کنند و وقتی این موج‌ها به اشیاء برخورد می‌کنند و به سنسور برمی‌گردند، سنسور حرکت را تشخیص می‌دهد. این سنسورها فاصله میان اشیاء را اندازه‌گیری می‌کنند و هنگامی که جابجایی اتفاق بیافتد، سنسور حرکت فعال می‌شود.

سنسورهای دوگانه (Dual Sensor):

این نوع سنسورها همزمان از تکنولوژی‌های PIR و مایکروویو استفاده می‌کنند. یکی از مزایای این سنسورها این است که برای فعال شدن آلارم نیاز به تشخیص هر دو نوع حرکت است؛ این امر باعث جلوگیری از آلارم‌های اشتباه می‌شود.

سنسورها نقش مهمی در سیستم‌های اعلام سرقت ایفا می‌کنند و با تنوع تکنولوژی‌ها و نوع ساخت‌شان، امنیت مکان‌ها را تضمین می‌کنند.

کیانام ارتباط عرضه کننده انواع دوربین مداربسته با بهترین قیمت بازار، برای خرید دوربین مداربسته بولت به فروشگاه اینترنتی کیانام ارتباط مراجعه کنید.

انواع مختلفی از سنسورها بر اساس کارکرد

در زمینه سیستم های دزدگیر یا اعلام سرقت، انواع مختلفی از سنسورها بر اساس کارکرد و نوع اتصال وجود دارند. در ادامه، به تعدادی از پرکاربردترین سنسورها اشاره خواهیم کرد:

چشمی‌های دزدگیر سیمی:

این سنسورها از طریق سیم به پنل مرکزی سیستم اعلام سرقت متصل می‌شوند. آنها می‌توانند دارای خروجی‌های NO (Normally Open) یا NC (Normally Close) باشند. عمدتاً از خروجی NC استفاده می‌شود. هنگامی که این سنسورها تحریک می‌شوند، کنتاکت آنها باز می‌شود و باعث فعال شدن آلارم می‌شوند. این نوع سنسورها برای استفاده در محیط‌های داخلی مناسب هستند.

چشمی‌های دزدگیر بی‌سیم:

این چشمی‌ها به نحوی مشابه چشمی‌های سیمی عمل می‌کنند، با این تفاوت که به صورت بی‌سیم به کنترل پنل متصل می‌شوند. هنگام خرید این سنسورها، فرکانس آنها باید با فرکانس دستگاه دزدگیر هماهنگ باشد.

مگنت‌ها:

مگنت‌ها به عنوان سنسورهای باسیم و بی‌سیم برای حفاظت از درها و پنجره‌ها به کار می‌روند. این سنسورها دارای یک کنتاکت NC هستند که با باز شدن درب یا پنجره، کنتاکت باز می‌شود و از طریق سیم یا ارتباط بی‌سیم، سیگنال به کنترل پنل ارسال می‌کند و آلارم فعال می‌شود.

سنسورهای لرزشی یا شوک سنسور:

این سنسورها معمولاً روی درها، پنجره‌ها و سطوح شیشه‌ای نصب می‌شوند. زمانی که ضربه‌ای یا موجی از حرکت ناشی از شکستن شیشه را احساس می‌کنند، سیگنال به دستگاه مرکزی ارسال می‌شود و آلارم فعال می‌شود. این سنسورها نیز نسخه‌های باسیم و بی‌سیم دارند.

پدال‌ها:

پدال‌ها عمدتاً در مکان‌هایی کاربرد دارند که در طول روز افراد در آنجا مشغول به کار هستند و سیستم اعلام سرقت در حالت غیرفعال قرار دارد. با فشردن پدال، کاربران می‌توانند آلارم خطر را فعال کنند. این سنسورها به زون 24 ساعته وصل می‌شوند.

آشکارساز دود:

این سنسورها دود را تشخیص می‌دهند. دو نوع از پرکاربردترین این سنسورها شامل سنسورهای فتوالکتریک و سنسورهای یونیزه هستند. سنسورهای فتوالکتریک از یک باریکه نور یا لیزر برای عملکرد استفاده می‌کنند، در حالی که سنسورهای یونیزه از تغییرات جریان الکتریکی بر اثر یونیزه کردن هوا برای تشخیص دود استفاده می‌کنند.

بیم دتکتورها و حصارهای مادون قرمز (بیم‌های فنسی):

این نوع دتکتورها برای محافظت در مکان‌های باز طراحی شده‌اند و در برابر شرایط مختلفی از جمله گرد و غبار، باران و دما مقاوم هستند. آنها دارای یک فرستنده و گیرنده هستند و زمانی که فرکانس مادون قرمز بین فرستنده و گیرنده تغییر کند، سیگنال آلارم فرستاده می‌شود. این نوع دتکتورها می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند، شامل تک بیم، دو بیم، سه بیم و چهار بیم.

برای دوربین مداربسته دزدگیر دار همین الان میتونی اقدام کنیبا مشاوره رایگان!!!

دوربین مداربسته آژِیر دار
سیستم های دزدگیر

آژیرها:

آژیرها یکی از اجزای حیاتی در سیستم های دزدگیر هستند که وظیفه اعلان خطر به صورت صوتی را برعهده دارند. این دستگاه‌ها از مدارات الکترونیکی برای تولید صدا استفاده می‌کنند و به صورت عمده از سه قسمت اصلی تشکیل شده‌اند:

اسیلاتور: این قسمت به عنوان منبع تولید فرکانس عمل می‌کند.

تقویت‌کننده (آمپلی‌فایر): فرکانس تولید شده توسط اسیلاتور توسط تقویت‌کننده تقویت می‌شود. این تقویت‌کننده ممکن است دارای چندین طبقه باشد.

بلندگو: صدای تقویت شده توسط آمپلی‌فایر از بلندگو پخش می‌شود.

آژیرها به دلیل قدرت صوتی خود و توانایی جذب توجه به عنوان یکی از اجزای اصلی سیستم‌های اعلام سرقت بکار می‌روند. توانایی سنجش صدای آژیرها به واحد “دسی‌بل” اندازه گیری می‌شود.

انواع آژیرها:

آژیرها دارای انواع مختلفی هستند:

آژیر پیزو: این نوع آژیر یک آژیر تک صدا با صدای کم و حجم کوچک است که برای اطلاع‌رسانی در داخل ساختمان‌ها نصب می‌شود.

سیرن: سیرن‌ها آژیرهای با صدای بلند هستند که برای اطلاع‌رسانی در داخل محوطه و خارج از ساختمان‌ها نصب می‌شوند.

آژیر بلندگو: این نوع آژیر دارای صداهای متنوعی هستند و به خوبی در محیط‌های بیرونی قابل استفاده هستند. این آژیرها معمولاً درون یک کاور فلزی قرار می‌گیرند تا در برابر شرایط مختلف از جمله باد، گرد و غبار، و باران محافظت شوند. مهمترین نکته در نصب آژیرهای بلندگو، رعایت پلاریته مثبت و منفی جهت نصب آنها است.

خرید دوربین مداربسته دزدگیر دار
سیستم های دزدگیر

ابزارهای مدیریت سیستم‌های اعلام سرقت:

در سیستم‌های اعلام سرقت یا سیستم های دزدگیر ، وجود ابزارهای مدیریت و کنترل از راه دور بسیار حیاتی است. این ابزارها شامل:

ریموت کنترل:

ریموت کنترل‌ها، ابزار ساده و در دسترس برای فعال و غیرفعال کردن سیستم‌های اعلام سرقت هستند. این ابزارها به شما اجازه می‌دهند تا به حداکثر 8 ریموت کنترل را به دستگاه‌تان اضافه کنید تا کاربران مختلف بتوانند دستگاه را کنترل کنند. از طریق کیپد و یا نرم‌افزار دستگاه دزدگیر می‌توانید به آسانی دسترسی کاربران را مدیریت کنید.

نرم‌افزار موبایل:

نرم‌افزارهای موبایل برای کنترل سیستم‌های اعلام سرقت بسیار کارآمد هستند. با نصب این اپلیکیشن‌ها بر روی گوشی‌های هوشمند خود، می‌توانید به راحتی از هر مکان و هر زمانی دستگاه خود را کنترل کنید و تنظیمات موردنظر خود را اعمال کنید. این ابزار اجازه می‌دهد تا سیستم‌های دزدگیر را فعال و غیرفعال کنید، خروجی‌ها را تنظیم کنید، گزارش‌ها را مشاهده کنید و دسترسی کاربران را مدیریت نمایید.

همچنین، می‌توانید چندین سیستم دزدگیر را همزمان کنترل کنید و تنظیمات مختلف را به راحتی اعمال کنید.

تا به اینجا، انواع آژیرها و ابزارهای مدیریت سیستم‌های اعلام سرقت را بررسی کردیم. انتخاب سیستم مناسب و نصب آن وابسته به نیازها و محیط مورد استفاده است.

سخن آخر :

سیستم های دزدگیر باعث ایجاد یک پوشش امنیتی کامل برای منازل، مغازه‌ها، دفاتر کار، و اماکن مختلف می‌شوند. این سیستم‌ها با استفاده از انواع حسگرها، دوربین‌های مداربسته، و ابزارهای مدیریتی متنوع به تشخیص و پیشگیری از هر نوع تهدید و سرقت کمک می‌کنند. با نصب یک سیستم دزدگیر به عنوان یک دیوار نامرئی امنیتی، شما می‌توانید از آرامش بیشتری در محیط خود بهره‌مند شوید. از هوش مصنوعی تا فرمت‌های مختلف ذخیره‌سازی، این سیستم‌ها امکانات گسترده‌ای را فراهم می‌کنند. اعلام حضور نه تنها از محیط خود، بلکه از راه دور نیز از طریق تلفن همراه یا اتصال اینترنتی برای شما ممکن است. سیستم‌های دزدگیر نه تنها خرابی‌ها و آسیب‌های احتمالی را کاهش می‌دهند، بلکه شما را به خبرگیری سریعتر و واکنش‌های موثرتر در مواجهه با ریسک‌ها ترغیب می‌کنند. به‌طور کلی، سیستم‌های دزدگیر برای تأمین امنیت فردی و اموال از اهمیت بالایی برخوردارند و به شما اطمینان می‌دهند که محیط شما از تهدیدات مختلف محافظت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X