• خرداد 10, 1401
در این مقاله از کیانام ارتباط به بررسی چهار روش افزایش مدت زمان ذخیره تصاویر دوربین مداربسته میپردازیم، با ما همراه باشید:

اگر دوربین مداربسته تحت شبکه(ip) دارید، حتما در این ویدئو از کیانام ارتیاط با ما همراه باشید، چهار نکته فوق العاده برای افزایش مدت زمان ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته روی هارد بدون عوض کردن هارد را بیان میکنیم.

کیانام ارتباط عرضه کننده انواع دوربین مداربسته بیسیم با بهترین قیمت بازار، جهت ثبت سفارش آنلاین به فروشگاه دوربین مداربسته کیانام ارتباط مراجعه کنید.

روش‌های افزایش مدت زمان ذخیره تصاویر دوربین مداربسته

نکته شماره 1: اگر که دوربین هاتون فرمت 264 و 265 ساپورت میکنه و دستگاهتون هم همین طور حتما توی اد کردن دقت کنید که دوربین هاتون حتما با پروتکل های 265 اد شوند.به دلیل اینکه فرمت فشرده سازی 265 حدود 40 درصد پهنای باند را کاهش میدهد.

نکته شماره 2:دوربین‌هایی که قابل پیش بینی هستند(به طور مثال: دوربین آبدارخانه شرکت که بعد از ساعت اداری معمولا هیچ تحرکی ندارد یا دوربین‌های انبارها که به طرف راه روهای پشتی ساختمان هستند که بعد از تایم‌های خاص در شبانه روز اصلا رفت و آمدی ندارند) این دوربین ها را در وضعیت موشن قرار بدهید با این ترفند مدت زمانی که اطلاعات از دوربین ارسال میشود برای ضبط روی هارد کاهش پیدا میکند و فقط زمانی که حرکت ببیند اطلاعات را ارسال میکند بنابراین مدت زمان ذخیره سازی هارد افزایش پیدا میکند.

نکته شماره 3: پایین آوردن FPS دوربین هایی که به طرف مراکز پر تحرک نیستند – زمانی که دوربین ما روی 25fps قرار دارد یعنی  در هر ثانیه 25تصویر ارسال میشود، اگر دوربین رو به طرف  یک دفتر اداری  یا … هست که نهایت تحرک در آن حرکت یک شخص است،پس در این شرایط سرعت مطرح نیست اینجا و اگر fps دوربین را از 25 بشه 15 تغییر بدهیم هیچ تاثیری روی تصویر ما نخواهد داشت و این ترفند موجب میشود مدت زمان ذخیره سازی روی هارد افزایش پیدا کند.

نکته شماره 4:  محدود کردن پهنای باند، زمانی که وارد منوی دوربینتون میشوید قسمتی را میبینید در ارتباط با اینکدینگ تصویر یا رمز گذاری تصویر، در این منو یک قسمتی داریم که در ارتباط با تنظیمات پهنای باند صحبت میکند و عموما به روی Vbr است و به دوربین مداربسته اختیار میدهد که هر چی میخواهد از پهنای باند استفاده کند این گزینه را به Cbr تغییر دهید تا دوربینتون رو محدود کنید تا بیت ریت خاصی را استفاده کند.

با استفاده از این چهار نکته فضای ذخیره سازی هاردتان را بهینه کنید و زمان ضبط هارد را افزایش دهید بدون اینکه ظرفیت هارد را ارتقا بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X