• اسفند 30, 1399

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

یکی از مهم‌ترین بخش سیستم امنیتی و دوربین مداربسته داشتن تصویر بر روی گوشی همراه است.ما در این مقاله به آموزش انتقال تصویر آی پی استاتیک با استفاده از پروتکل UPNP به صورت تخصصی می‌پردازیم.

 

انتقال تصویر آی پی استاتیک با UPNP

برای انتقال تصویر از طریق IP استاتیک باید یک سری پورت‌ها را در آنتن یا مودم خود فوروارد کنید که انتقال تصویر بر روی موبایل شما انجام شود. اما یک راه حل ساده تر وجود دارد آن هم انتقال تصویر با استفاده از UPNP می‌باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

انتقال تصویر آی پی استاتیک با UPNP

همانطور که می دانید برای انتقال تصویر از طریق ای پی استاتیک یه راه حل ساده وجود دارد که پورت ها به صورت خودکار فوروارد شوند! استفاده از UPNP این قابلیت را که بعضی از برندها آن را پشتیبانی می‌کنند به شما می دهد.

 

پروتکل UPNP چیست؟

برای مپ کردن خودکار پورت ها استفاده می شود. البته این قابلیت باید در دستگاه و هم روتر یا مودم شما پشتیبانی شود.

بعنوان مثال طبق تصویر زیر در NVR ها این قابلیت وجود دارد که وقتی برای انتقال تصویر UPNP را فعال می‌کنیم دستگاه NVR به صورت خودکار پورت های مورد نیاز را در مودم شما MAC مک می‌کند.

فعال کردن UPNP

در این صورت دیگر نیازی به پورت فورواردینگ برای انتقال تصویر آی پی استاتیک نداریم.

پورت فورواردینگ برای انتقال تصویر آی پی استاتیک

 

در ادامه کمی تخصصی تر در مورد یو پی ان پی صحبت می‌کنیم. که آن را دستگاه به صورت اتوماتیک چطور برای مودم یا روتر شما انجام می‌دهد. یو پی ان پی پنج مرحله دارد. که ما این دو مرحله ADDRESSING و DISCOVERY را در لایه چهارم شبکه جهت انتقال تصویر با UPNP به شما آموزش می دهیم.

 

جهت تست عملکرد یو پی ان پی ساده ترین راه استفاده از نرم افزار UPNP WIZARD می باشد.

UPNP WIZARD در انتقال تصویر آی پی استاتیک

 

آموزش تخصصی‌تر یو پی ان پی

ولی آموزش تخصصی تر انتقال تصویر با UPNP را در لایه چهارم شبکه با نرم افزار PACET CENTER به شما خواهیم گفت. همچنین چطور مودم یا روتر را که یو پی ان پی در آن فعال است را در شبکه کاوش می کنیم. جهت مشاهده این پروسه تخصصی به ویدیو بالا مراجعه کنید.

 

امیدواریم این ویدیو برای شما مفید واقع شده باشد. موفق باشید…

نویسنده: امیر امرایی
  منبع: CCTVGRAM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X