آشنایی با دوربین مداربسته LOW LUX

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

اگر برای شما هم این سوال مطرح است که ساختار دوربین مداربسته LOW LUX به چه شکل است و چه کاربردی دارند، این مطلب را دنبال کنید.

دوربین مداربسته LOW LUX :

تعریف کلی از دوربین LOW LUX این است که این نوع دوربین‌ها در نور بسیار و حتی در تاریکی می‌توانند تصاویر رنگی ارائه دهند. نور نیز همانند بقیه مشخصه های فیزیکی، قابل اندازه گیری می‌باشد. LUX واحد اندازه گیری نور است. از آنجایی که این دوربین‌ها در روشنایی کم می‌توانند کیفیت تصویر بهتری نسبت به دوربین‌های معمولی داشته باشند، به این نوع دوربین مداربسته LOW LUX گفته می‌شود.

آشنایی با این دوربین
این نوع دوربین‌ها در روشنایی بسیار کم و حتی در تاریکی می‌توانند تصاویر رنگی ارائه دهند

ساختار این سیستم :

نکته اول در ساختار دوربین مداربسته LOW LUX این است که در بردهای دوربین‌ها ، هم  AHD هم IP، از سنسور تصویر تقویت شده ای استفاده می‌شود. این سنسور تصویر منحصر به فرد می‌تواند در روشنایی کم عمکرد بهتر و در نتیجه تصویر رنگی نسبتا مطلوبی ارائه دهد.

نکته دوم این است که بردهایی که در آن از سنسور تصاویر تقویت شده استفاده شده است را در بدنه دوربین‌هایی قرار می دهند که کمی متفاوت از دوربین‌های دیگر می‌باشد. در این نوع دوربین‌ها، از مادون قرمز برای جبران کمبود نور در شب استفاده نمی‌شود. بلکه از نور مرئی یا WARM LIGHT برای کمبود روشنایی محیط استفاده می‌شود.

در نهایت دوربینی که از سنسور تصویر تقویت شده و همچنین از نور مرئی به جای نور مادون قرمز در آن استفاده شده است، دوربین مداربسته LOW LUX می‌باشد. این دوربین‌ها می‌توانند در تاریکی و روشنایی کم، تصاویر رنگی مطلوبی ارائه دهند.

تفاوت این دوربین‌ها با دوربین‌های معمولی:

در دوربین مداربسته LOW LUX از بردی استفاده می‌شود که متمایز از بردهای معمولی دوربین‌های مداربسته هستند. تمایز این برد نسبت به برد معمولی در سنسور تصویر آن می‌باشد. گرچه ممکن است که کیفیت تصاویر LOW LUX در شرایط روشنایی کم کیفیت مطلوبی نسبت به تصاویر در شرایط عادی نداشته باشد. دوربین‌های معمولی در همین شرایط با روشنایی کم نمی‌تواند تصاویر رنگی بدهد. مزیت استفاده از دوربین مداربسته لو لوکس نسبت به دوربین‌های معمولی این می‌باشد که در شرایط نوری ضعیف امکان داشتن تصاویر رنگی را فراهم می‌سازد.

مقایسه تصویر دوربین LOW LUX با دوربین‌های معمولی در محیط تاریک:

در این بخش مقایسه تصویر یک برد دوربینLOW LUX از برند SFIORD و یک برد دوربینی معمولی در محیط تاریک و روشنایی کم مورد بررسی قرار می‌گیرد. این تصاویر بدون هیچ کمکی از نور IR و نور مرئی WARM LIGHT گرفته شده است.

مقایسه تصویر دوربین مداربسته low lux
مقایسه تصویر در محیط تاریک

تصویر سمت راست، برد دوربینی معمولی است. همانطور که مشاهده می‌شود، تقریبا سیاه می‌باشد و به زحمت چیزی در آن دیده می‌شود. تصویر سمت چپ، برد دوربین مداربسته LOW LUX است که در همان شرایط گرفته شده است. در تصویر سمت چپ تصویر رنگی نسبتا مطلوبی را مشاهده می‌کنید.

در این تصاویر از هیچ نور کمکی استفاده نشده است. اگر از نور مرئی روی دوربین‌ها استفاده شده باشد و حتی از نور IR استفاده شود، تصاویر رنگی بهتر و مطلوبی خواهید داشت.

مقایسه تصویر دوربین مداربسته لو لوکس با دوربین‌های معمولی در محیط کم نور:

روشنایی محیط در این تصویر بیشتر از مرحله قبل می‌باشد. اما باز هم محیط با روشنایی کم می‌باشد و نور معمولی و نور مادون قرمز وجود ندارد. تصویر سمت راست با برد دوربینی معمولی می‌باشد که کیفیت نامطلوبی در روشنایی کم محیط ارائه می‌دهد.

مقایسه تصویر دوربین لو لوکس
مقایسه تصاویر در روشنایی کم

سمت چپ تصویر مطلوبی از محیط با روشنایی کم را مشاهده می‌کنید. این تصویر با برد دوربین مداربسته LOW LUX گرفته شده است. که در شرایط نوری کم کیفیت خیلی بهتری نسبت به دوربینی معمولی دارد.

امیدواریم با مشاهده این مقاله و ویدیو با این سیستم آشنایی پیدا کرده باشید. موفق باشید…

همچنین بخوانید: دوربین مداربسته دید در شب

نویسنده: امیر رستمیمنبع: اطلاعات نویسنده

مشکلات شکستن شیشه دوربین‌های مداربسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X