• اسفند 17, 1399

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

آیا می‌دانید تفاوت انتقال تصویر P2P و آی پی استاتیک در چیست؟ چه فعالیت هایی برای هرکدام باید انجام داد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا توضیحاتی را در این رابطه به شما ارائه دهیم.

 

تفاوت انتقال تصویر P2p و آی پی استاتیک:

تفاوت p2p و IP Static

 

انتقال تصویر از طریق IP Static

برای انتقال تصویر از طریق آی پی استاتیک، شما باید تنظیماتی را انجام دهید. در مرحله اول باید یک IP ثابت یا استاتیک را از سرویس دهنده خود درخواست کنید. یک سری تنظیمات port forwarding هم باید انجام دهیم. در این روش شما ارتباط مستقیم با دستگاه خود دارید و واسطه شما فقط سرویس دهنده اینترنتی و تجهیزات شبکه محلی می باشد.

اینگونه که شما با استفاده از یک IP و اپ موبایلتان ، نرم افزار ویندوز یا وب سرویس دستگاه می توانید تصاویر دوربین را مشاهده کنید.

 

انتقال تصویر از طریق P2P

روش انتقال تصویر از طریق p2p کمی متفاوت تر از روش قبل است و دیگر نیازی به آی پی ستاتیک ندارید. دستگاه شما به صورت خودکار به سرور ابری خودش متصل می‌شود و از طریق یک ID در اپلیکیشن موبایلتان به آن دستگاه متصل می‌شوید.

یعنی ارتباط شما از طریق سرور ابری است و از طریق یک ID یا یک شناسه که می توانید تصاویر دوربین خود را بر روی موبایل ببینید. پس تفاوت انتقال تصویر P2p و آی پی استاتیک در این است که در P2P نیازی به Port forwarding یا درخواست IP Static وجود ندارد.

 

کدام روش ساده تر است؟

روش P2P روش ساده تری است که اکثر افراد از آن استفاده می کنند. البته محدودیت هایی هم دارد. بخاطر تحریم ها بعضی وقت ها این سرویس ها قطع می شوند. در این شرایط ناچار خواهید شد که از IP Static و پ استفاده کنید.

 

اگر در این رابطه سوالی از ما دارید در پایین همین پست برای ما بنویسید تا در سریع ترین زمان پاسخگوی شما باشیم. امیدواریم این ویدیو و مقاله شما را در زمینه تفاوت P2P و آی پی استاتیک کمک کرده باشد. موفق باشید…

  نویسنده: امیر امرایی
  منبع: CCTVGRAM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X