• شهریور 6, 1399

POE یا افزایش دهنده طول کابل

POE یا افزایش دهنده طول کابل تکنولوژی ای است که امکان کابل کشی شبکه برای طول های بیش از 100 متر را برای شما بوجود می آورد.

کابل کشی شبکه و محدودیت ها

POE یا افزایش دهنده طول کابل

کابل های شبکه دارای محدودیت طول می باشند که این محدودیت 100 متر است. البته این طول 100 متر برای محیطی استاندارد و بدون نویز صدق می کند. در غیر این صورت اگر در محیطی غیر استاندارد و دارای نویز این متراژ کمتر خواهد شد.

POE یا افزایش دهنده طول کابل

راه کار ها

راه های مختلفی برای افزایش طول کابل های شبکه وجود دارد که بررسی هر کدام می پردازیم:

POE یا افزایش دهنده طول کابل

سوئیچ:

سوییچ ها میتوانند طول کابل شبکه شما را افزایش دهند. نهایت تعداد استفاده از سوئیچ های شبکه تا 5 عدد می باشد که این مقدار طول کابل را تا 500 متر افزایش می دهد.

سوئیچ های شبکه دارای یک مشکل بزرگ هستند، اینکه در جایی که سوئیچ وص می شود حتما باید برق باشد. یعنی سوئیچ شبکه نیازمند برق میباشد. اگر مسیر کابل کشی در کانل یا تونلی باشد که برق ندارد به مشکل خواهید خورد.

فیبر و آنتن:

در صورتی که متراژ کابل کشی شما بیشتر از 500 متر است استفاده از فیبر نوری یا آنتن بهترین روش برای کابل کشی می باشد.

POE : 

افزایش دهنده های POE فقط در سیستم های POE کار می کنند. در حالت استاندارد می توان از 5 افزایش دهنده POE استفاده کرد که طول کابل را تا 500 متر می توان افزایش داد.

افزایش دهنده های POE 

POE یک سیستم ساده و کوچک هستند که کمک زیادی را به پروژه های دوربین مداربسته می کند. این دستگاه نیازی به برق ندارد و با برق موجود در کابل های شبکه تغذیه می شود.

این دستگاه ها در برابر آب و ضربه خیلی حساس هستند. به همین دلیل از آن ها در محیط های داخلی استفاده می شود . برای استفاده از این تکنولوژی در محیط بیرونی باید حتما آن را در باکس های مناسب یا دور از محیطی که آب و رطوبت وجود داشته باشد قرار داد.

نویسنده: تیم فنی cctvgramمنبع: اطلاعات نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X