• مهر 9, 1402

دوربین های بی سیم چگونه کار می کنند؟

 

بدون شک، در دنیای امروز، تغییرات بزرگی در تکنولوژی دوربین‌های امنیتی رخ داده است. دوران سیم‌های طولانی و پیچیده که باید به تخته‌ها یا دیوارها نصب می‌شدند، گذشته است. اکثر دوربین‌های امنیتی مدرن، به جای کابل‌های سیمی، از تکنولوژی بی‌سیم استفاده میکنند. که با  Wi-Fi به  دستگاه هوشمند  متصل می شوند.

این تغییرات به شما امکان می‌دهند تا دوربین‌های امنیتی را با آسانی و انعطاف‌پذیری بیشتری در مکان‌های مختلف نصب کنید. به عبارت دیگر، شما دیگر نیازی به سوراخ کردن دیوارها یا پنهان کردن سیم‌های طولانی ندارید. این امر به شما این امکان را می‌دهد که دوربین‌های امنیتی را به جایی که نیاز دارید، به راحتی منتقل کنید.

 در ادامه باهم به بررسی اینکه دوربین های بی سیم چگونه کار می کنند می پردازیم!!!


دوربین های مداربی بیسیم چگونه کار میکنند

فروشگاه دوربین مداربسته کیانام ارتباط عرضه کننده انواع دوربین مداربسته به صورت حضوری و آنلاین

دوربین های امنیتی خانه سیمی در مقابل عملکرد دوربین های مداربسته بیسیم

زمانی که دوربین های امنیتی برای اولین بار وارد بازار شدند، برای کار کردن به یک منبع برق سیمی نیاز داشتند. برخی از تنظیمات دوربین چندگانه همچنان به این روش کار می کنند. این دوربین‌های سیمی برای انتقال سیگنال‌های ویدئویی به یک دستگاه مشاهده، مانند مانیتورینگ کامپیوتر یا تلویزیون، به کابل‌های ویدئویی متکی هستند.

با یک دوربین امنیتی بی‌سیم، سیگنال ویدیویی – و در برخی، سیگنال صوتی نیز – از طریق اینترنت یا سایر شبکه‌های بی‌سیم به گیرنده‌ای که به دستگاه مشاهده و ضبط شما متصل می‌شود، منتقل می‌شود. بسیاری از مردم از رایانه ها یا حساب های ذخیره سازی ابری برای ذخیره فیلم برای مشاهده بعدی استفاده می کنند.

 تکنولوژی های به کار رفته در دوربین های مداربسته بی سیم 

عموما دوربین مداربسته سیمی چه در فضای داخلی و چه در فضایی بیرونی باشند که استفاده می شود به راحتی قابل رویت است مزاحمان به راحتی میتوانند آنها را شناسایی کنند.اگر کسی قصد داشته باشد وارد محیط شما شود به راحتی می تواند با قطع کردن سیم دوربین را ازکار می اندازد.

بهتر است قبل نصب سیستم امنیتی در انتخاب خود بیشتر دقت کنید . پیشنهاد ما به شما دوربین های مدار بسته بیسیم اسفیورد است زیرا این برند توانسته در بین رقبا و در زمینه فعالیت خود یک رتبه عالی را کسب کند . همین باعث شد تا کاربران برند اسفیور را بهترین مارک دوربین مداربسته ایرانی بشناسند تا بتوانند امنیت و آرامش محیط خود را بدون  هیچ دغدغه ای فراهم کنند .

کیانام ارتباط عرضه کننده انواع دوربین مداربسته با بهترین قیمت بازار، برای خرید دوربین مداربسته بی سیم به فروشگاه اینترنتی کیانام ارتباط مراجعه کنید.  


دوربین مداربسته بی سیم
دوربین های بی سیم چگونه کار می کنند

آیا دوربین های امنیتی بی سیم به اینترنت نیاز دارند؟

یک دوربین بی سیم باید سیگنال و اتصال به شبکه شما را برای ضبط و ضبط فیلم حفظ کند. اگر در اتصال شما اختلالی ایجاد شود، دوربین امنیتی بی سیم شما نمی تواند فید را به دستگاه تلفن همراه شما ارسال کند.

مزایای دوربین های امنیتی بی سیم

همانطور که در بالا ذکر شد، نصب دوربین های امنیتی بی سیم آسان تر از جایگزین های سیمی است. بسیاری از دوربین های سیمی به سیستم برق خانه شما متصل می شوند، بنابراین باید یک متخصص را برای نصب استخدام کنید. دوربین های بی سیم به وای فای یا شبکه های دیگر متکی هستند. دستورالعمل ها را دنبال کنید و می توانید اکثر دوربین ها را در کمتر از 15 دقیقه تنظیم و وصل کنید.

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم اغلب برای اجاره‌کنندگان، افرادی که تازه وارد امنیت خانه شده‌اند یا افرادی که بودجه کمی دارند، ایده‌آل‌تر هستند. دوربین‌های امنیتی بی‌سیم نه تنها ارزان‌تر از سیستم‌های سیمی هستند، بلکه جابه‌جایی و حمل و نقل آن‌ها آسان‌تر است. فقط آنها را از برق بکشید، و شما آماده حرکت هستید!

محدودیت های دوربین امنیتی بی سیم

توجه به این نکته مهم است که محدودیت هایی برای قابلیت های دوربین امنیتی بی سیم وجود دارد:

قدرت باتری

اگر دوربین کاملاً بی سیم باشد، برای تغذیه به باتری نیاز دارد. در این نوع چیدمان، باید باتری را قبل از از بین رفتن آن تعویض یا شارژ کنید. دوربین های خورشیدی همچنین از پنل خورشیدی برای شارژ باتری ها در طول روز استفاده می کنند.

فاصله از روتر یا هاب

دوربین بی سیم را خیلی دور از هاب اصلی یا روتر بی سیم قرار ندهید. اگر خط دید مستقیم وجود داشته باشد، برد دوربین بی سیم ممکن است تا 500 فوت یا بیشتر برسد. در داخل یک خانه، محدوده معمولا کمتر است – حدود 150 فوت – اگرچه نه همیشه.

آیا دوربین مداربسته بیسیم با بلوتوث کار میکند ؟ 

قابلیت بلوتوث در دوربین مداربسته  همانند WIFI  عمل می کند.زیرا هر دو از یک  فرکانس استفاده می کنند.تفاوت آنها در این است که بلوتوث  می تواند مستقیم با دیگر دستگاه ها جفت شود اما باید به این نکته توجه داشته باشید که محیط خود را فقط  در فواصل کوتاه را می توانید تحت کنترل داشته باشید زیرا برد پایینی دارد.

در نهایت می توان به این نتیجه رسید که بلوتوث مقابل  WIFI  بسیار کم اهمیت است.زیرا دارای قابلیت کمتری را دارد.

دوربین های مداربسته بی سیم چگونه کار می کنند
عملکرد دوربین های مداربسته بیسیم

چگونه  دوربین مداربسته بی سیم را می توانم نصب کنم؟

حال که دوربین مداربسته را خریداری کردید باید برای نصب آن اقدام کنید . نصب دوربین های مداربسته بیسیم بسیار آسان و بی درد سر است .نیاز به افراد متخصص ندارد.شما خودتان به راحتی می توانید مراحل نصب را انجام دهید.

دوربین های مداربسته بی سیم اسفیورد برای فضای داخلی و فضایی بیرونی قابل استفاده است بسته به نیاز شما میتواند امنیت شما را برقرار کند.

دوربین مداربسته چگونه از منبع تغذیه برای برق استفاده می کند ؟ 

همه دوربین های هوشمند امنیتی  بی سیم نیستند .بعضی از آنها سیمی هستند برای اتصال نیاز به کابل که به سوکت یا پورت USB متصل شود دارند اما دوربین های مداربسته بیسیم با باتری برق خود را تامین میکنند.

عملکرد دوربین های مداربسته بیسیم
عملکرد دوربین های مداربسته بیسیم

محدوده سیگنال به چند عامل بستگی دارد، از جمله مصالح ساختمانی خانه شما، سایر دستگاه های بی سیم موجود در منطقه، و هر دیوار یا اشیایی که سیگنال باید از آن عبور کند.

دیوارهای خشک و شیشه ای استاندارد ممکن است بر قدرت سیگنال بی سیم دوربین تأثیر نگذارند، اما آجر و بتنی تأثیری خواهند داشت. اگر دیوارهای آجری، کف بتونی و درختان بزرگ بین دوربین و گیرنده وجود داشته باشد، قدرت سیگنال شما احتمالا ضعیف خواهد شد.

برد دوربین Wifi چقدر است؟

برد در واقع تابع دوربین نیست، به همان اندازه که مربوط به روتر وای فای شماست. سرعت و محدوده متفاوتی برای سطوح مختلف وای فای روی روتر وجود دارد. دوربین سیگنال را دریافت می کند (و باز ارسال می کند)، اما باید در محدوده سیگنالی باشد که روتر شما ارسال می کند.

بنابراین، فاصله در واقع به مسیریاب شما و محیط شما بستگی دارد زیرا دیوارها، اجاق‌های مایکروویو، تلفن‌های بی‌سیم و سایر وسایل می‌توانند برد را کوتاه کنند. در اینجا محدوده های تقریبی در محیط های مختلف برای سرعت های مختلف آورده شده است.

بنابراین، باید دریابید که آیا روتر B، G، N، AC دارید یا خیر.

یک مسیریاب B دارای برد متوسط ​​115 فوت در داخل ساختمان و برد در فضای باز (بدون مانع) 300 فوت خواهد بود.

یک مسیریاب G دارای برد متوسط ​​115 فوت در داخل ساختمان و برد (بدون مانع) در فضای باز 460 فوت خواهد بود.

یک مسیریاب N دارای برد متوسط ​​230 فوت در داخل ساختمان و برد (بدون مانع) در فضای باز 820 فوت خواهد بود.

دوربین های بی سیم چگونه کار می کنند
عملکرد دوربین های مداربسته بیسیم

 قابلیت تکنولوژی به کار رفته در دوربین مداربسته بی سیم :

  1.  آشکار سازی حرکت ها
  2. ضبط برنامه ریزی شده 
  3. فضای ذخیره سازی ابری 
  4. دسترسی از راه دور 

عمر باطری دوربین های مداربسته بی سیم چقدر است؟ 

معمولا عمر این سیستم های نظارتی هوشمند بسته به استفاده آنهاست.امروزه بیشتر برند های که این دوربین های را تولید می کنند عمر باتری  را در زمان ساخت به حداکثر میرسانند در کل این سیستم ها نیاز دارند مه عمر باتری طولانی داشته باشند .


خرید دوربین مداربسته مخفی
دوربین های بی سیم چگونه کار می کنند

در داخل دوربین یک گیرنده وای فای N وجود دارد (همچنین با G یا B کار می کند زیرا با عقب سازگار است – اما B بسیار کند است، بنابراین اگر می خواهید ویدیوی HD داشته باشید، مطمئن می شوم که از روتر G یا N استفاده می کنید.) ، بنابراین اگر یک روتر AC دارید، دوربین از سرعت و برد اتصال N استفاده می کند.

اگرچه ممکن است نصب با دوربین‌های Wi-Fi آسان‌تر به نظر برسد، اما دوربین‌های Wi-Fi به نگهداری بیشتری نسبت به دوربین‌های سیمی نیاز دارند

کلام پایانی

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم یک مکمل عالی برای سیستم امنیتی خانه شما هستند، زیرا بدون توجه به اینکه در کجای دنیا هستید، دسترسی 24/7 را به خانه‌تان ارائه می‌دهند.

اکنون، بهترین دوربین های مداربسته موجود در بازار را بررسی کنید و ببینید کدام یک می توانند با سیستم امنیتی خانه شما ادغام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X