• شهریور 23, 1399

یکی از اشتباهات رایج مدیران در استخدام نیروی انسانی

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

کارمند خوب دیگران نمی تواند کارمند خوبی برای شما باشد! برخی از مدیران وقتی یک نیروی بسیار فعال که فروش خوبی دارد یا مشتری مدار خوبی است را در مجموعه رقیب یا شرکت های دیگر می بینند، احساس می کنند که اگر این فرد کارمند مجموعه آن شود کسب و کارشان رشد خواهد کرد. تصور خواهد کرد گه با این کارمند فروش بیشتر و مشتریان راضی تری خواهد داشت. اما این موضوع یکی از اشتباهات رایج مدیران در استخدام نیروی انسانی می باشد.

در این حالت پیشنهادات خوبی برای جذب این کارمند می دهند. به هر زحمتی کارمند را ترقیب به استعفا از محل کار قبلی می کنند. بعد از چند ماه متوجه خواهند شد که این شخصی که الان در مجموعه آن ها کار می کند فرق چشم گیری با شخصی گه در مجموعه قبلی بوده دارد. در این حالت از فروش ها و بازدهی های خوب خبری نخواهد بود!

 

خروجی یک شخص از یک مجموعه

خروجی یک شخص از یک مجموعه، خروجی یک نفر نیست خروجی یک تیم است. تیمی که به درستی توسط مدیر آن مجموعه چیده شده است. فرهنگ آن مجموعه باعث می شود که پرسنل آن مجموعه بتوانند کارشان را به خوبی انجام دهند.

 

پرسنل با پتانسیل بالا

اگر پرسنلی پتانسیل بالایی دارد و در مجموعه ای که بازیکنان به درستی چیده شده باشد می تواند خودش را ستاره نشان دهد. وقتی شما همچین ستاره ای را می بینید احساس می کنید که این فرد دارای توانمندی های ذاتی است. در صورتی که اینگونه نیست. این شخص با پتانسیل بالا در یک تیم خوب قرار گرفته است.

وقتی این فرد وارد سازمان ما می شود ، چون آن تیم سازمان قبلی را ندارد ، آن خروجی مطلوب را نخواهد داشت.

 

نتیجه گیری

پس به جای اینکه به دنبال استخدام نیروهای شرکت های دیگر باشید ، در مرحله اول فرهنگ سازمانی ، چیدمان نیروهای انسانی خود را درست کنید و نهایتا به دنبال افرادی که پتانسیل بالایی دارند باشید.

نویسنده: محمد امین طیبیمنبع: اطلاعات نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X