• اسفند 7, 1399

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

تا الان چندتا از مشتریان خود را به دلیل عدم علم در مورد جلب اعتماد مشتری ، از دست داده اید؟ در این ویدیو سه راه حل کلیدی را به شما خواهیم گفت که با این 3 راه حل هم جلب اعتماد مشتری را انجام دهید و هم باعث افزایش فروش مجموعه خود شوید. با ما همراه باشید

 

جلب اعتماد مشتری

خیلی از افرادی که در حوزه سیستم های امنیتی شاغل هستند مثل دوربین مداربسته، درب برقی ، دزدگیر اماکن و … فعالیت دارند، به صورت سیار کار می‌کنند. به این دلیل که به صورت پروژه ای کار می کنند، فروشگاه ثابت یا شرکت ندارند. خیلی از افراد هم هستند که شرکت و فروشگاه دارند ولی بحث سیستم های امنیتی در شاخه کاری آن ها است. این افراد خیلی وقت ها با مشتریان یا پروژه های حرفه ای روبرو می شوند و نمی توانند عمل جلب اعتماد مشتری را به درستی انجام دهند و بخاطر همین مشتریان را از دست می‌دهند.

برای جلب اعتماد مشتری 3 راه حل وجود دارد که اگر انجام دهید، اکثر این فروش های از دست رفته می‌تواند به شما بازگردد.

جلب اعتماد مشتری

 

راه حل اول: داشتن نام تجاری

شما اگر به صورت تک نفره یا به صورت یک تیم کار می کنید، اگر سیار هستید یا فروشگاه دارید، حتما باید یک نام تجاری برای خود انتخاب کنید. از این پس دیگر بعنوان مثال از واژه من رضایی، قاسمی و… هستم، استفاده نکنید. از نام تجاری خودتان استفاده کنید و خود را معرفی کنید. بعنوان مثال: طیبی هستم از مجموعه کیانام ارتباط . در چنین شرایطی یک حس امنیت و اعتماد بیشتری به مخاطبان خود خواهید داد.

 

راه حل دوم جلب اعتماد مشتری: تهیه اسناد تجاری استاندارد

اسناد تجاری استاندارد برای کسب و کارتان تهیه کنید. منظور از اسناد تجاری (کارت ویزیت ، پیش فاکتور و قرارداد) می‌باشد. شما اگر قرار است که در حوزه سیستم های امنیتی جلب اعتماد مشتری را انجام دهید ، باید از زمانی که کارت ویزیت به مشتریان می‌دهید، پیش فاکتور صادر می کنید و حتی به مرحله قرارداد اجرا می رسید، این‌ها یک سری اسنادی باشد که همگی به صورت یکپارچه طراحی شده باشد. از لوگو ، نام تجاری ، فونت‌های یکسان استفاده شده باشد که مشتری احساس امنیت کند و این احساس را داشته باشد که با یک مجموعه دقیق و منظم کار می‌کند.

 

راه حل سوم: ارائه خدمات تخصصی به مشتری

منظور از خدمات تخصصی در جلب اعتماد مشتری این است که اگر شما به مشتریان خود سیستم های امنیتی ارائه می‌دهید نباید در کارت ویزیت شما نوشته شده باشد که دوربین ، دزدگیر ، درب برقی و … نصب می‌کنم!

مشتریان زمانی که با افرادی روبرو می‌شوند که طیف وسیعی از خدمات و کالاها را ارائه می‌دهند. تنها تصوری که در ذهن آن ها شکل می گیرد این است که این فرد در هیچکدام از کارها متخصص نیست!

پس اگر می خواهید بعنوان یک فرد متخصص شناخته شوید، بر روی کارت ویزیت شما نباید بیشتر از 3 مورد نوشته شده باشد. بهترین راه حل این است که برای هر شاخه از کارتان یک کارت ویزیت مجزا چاپ کنید.

 

از امروز این سه راه حل جلب اعتماد مشتری را در ارائه های خود استفاده کنید تا نتیجه شگفت انگیز آن را ببینید. موفق باشید…

 نویسنده: محمد امین طیبی
 منبع: CCTVGRAM

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X