• بهمن 30, 1399

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

فرض کنید یک پروژه 16 دوربینه دارید و میخواهید برای آن یک UPS یا یک پاور نصب کنید. در این شرایط سوالاتی برای شما پیش خواهد آمد که مهم ترین آن ها این است که چه نوع یو پی اس یا پاوری را انتخاب کنید. در این مقاله و ویدیو به محاسبه پاور و UPS مناسب دوربین مداربسته به صورت تخصصی و جامع می‌پردازیم.

 

اهمیت محاسبه میزان جریان پاور و UPS

در اینجا باید به اهمیت میزان جریان مصرفی هر دوربین اشاره کنیم. ما باید بدانیم که هر کدام از دوربین هایمان در طول روز و شب چه میزان جریانی را مصرف می کند. چون بخش زیادی از مصارف در پروژه ها از دوربین ها است. برای بخش دیگر مصرف می توان به دستگاه NVR و DVR یا هارد اشاره کرد. پس بخشی از پروژه نیاز به دانش فنی در مورد محاسبه پاور و UPS دارد.

اهمیت محاسبه میزان پاور و UPS

 

دوربین های متفاوت، جریان های متفاوتی را مصرف می کنند. نمیتوان همه دوربین ها را با یک ذهنیت خاص قضاوت کرد. این نکته را در نظر داشته باشید که دوربین ها در طول روز و شب جریان های متفاوتی را مصرف می‌کنند.

نکته: نوع ترتیب بندی IR ها در میزان جریان کشی در طول شب بسیار نقش بسزایی دارد.پ

 

روش اول محسابه توان پاور: مطالعه کاتالوگ فنی محصول

در روش اول کاتالوگ فنی محصول را بخوانید تا بفهمید هر دوربین چه واتی دارد و ماکسیمم واتی که در طول شب دارد چقدر است!

 

روش دوم محاسبه پاور: استفاده از مولتی متر

با سری کردن مولتی متر با دوربین خود ، وضعیت دوربین خودتان را بررسی کنید. تا اینکه با محاسبه پاور و UPS بفهمید چه میزان جریان مصرف می‌کند. نحوه کار با مولتی متر را می توانید در مقاله آشنایی با ابزار مولتی متر و پروگرمر ببینید.

 

استفاده از مولتی متر
استفاده از مولتی متر در محاسبه پاور و UPS

 

نتیجه گیری

دقت داشته باشید که شما برای محاسبه پاور و UPS باید بیشترین مصارف را در نظر بگیرید. عموما بیشترین مصرف را در شب خواهید داشت. این میزان مصرف شب ها هست که باید باهم جمع کنید و درنهایتا بفهمید که در قسمت دوربین‌های پروژه خود چه میزان مصرف دارید.

در نهایت با توجه به این محاسبات باید پاورها و  UPS های مناسب پروژه خود را خریداری کنید. امیدواریم با دیدن این ویدیو و مقاله ابهامات شما در زمینه محاسبه پاور و UPS برطرف شده باشد.

 

  نویسنده: امیر رستمی
 منبع: CCTVGRAM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X